Професія Qa Хто Такий Qa Engineer?

Одна з основних причин відмов — банальне незнання англійської. Як не крути, але ми здебільшого працюємо на експорт, і вміння комунікувати із замовником надважливе. Багатьох знайомих, які і досвід мали, і бажання, завертали просто через це. Вчіть мову, дивіться навчальний контент англійською, пробуйте спілкуватися. Попри те, що деякі рейтинги віддають пальму першості JavaScript, Java продовжує залишатися лідером в галузі автоматизації тестування.

Це пояснюється тим, що автоматизоване тестування дозволяє скоротити витрати (фінансові та тимчасові) на тестування та підвищити рівень продуктивності. Але ручне тестування, як і раніше, залишається привабливим для претендентів внаслідок низького порога входження до сфери IT. На додаток, це відмінний старт для того, щоб згодом стати тестувальником-автоматизатором і просунутися кар’єрними сходами. QA-інженером (Quality Assurance Engineer) називають фахівця, який займається функціональним тестуванням програмного забезпечення на всіх етапах розробки. Щоб більш детально говорити про Quality Assurance, потрібно розібратися з термінологією.

На етапі визначення QA Engineer перевіряє вимоги до запланованого функціоналу, щоб вони були чіткими, однозначними та не суперечили одна одній. До речі, у мене недавно це питання двічі запитували на співбесідах. У фразі зібрані всі букви англійського алфавіту. Завдання допоможе перевірити наскільки людина уважна.

Після освоєння основних положень та принципів QA automation engineer, а також після проходження практики, можна шукати перших клієнтів та починати заробляти. Звісно, такі програми писати складно і довго, проте в майбутньому вони економлять тисячі годин. А ще це дозволяє мануальним тестувальникам займатися дійсно важливими тест-кейсами замість того, щоб тижнями робити monkey job. Ось так, наприклад, тестувальник перевіряє функціонал створеного інтернет-магазину. Спочатку він реєструється на сайті як звичайний клієнт.

що повинен знати qa automation engineer

Веб-сервіси повинні знати розробники для коректної реалізації ПЗ, а тестувальникам вони потрібні, щоб розуміти, як працює та чи інша веб-система. Насправді і мануальний, і автоматизований напрямки мають багато спільних вимог, оскільки їхній фундамент однаковий. Давайте почнемо з розгляду Manual QA, а потім плавно доповнимо його інструментами Automation QA. Усі інструменти, які допомагають краще організовувати процес роботи, керувати завданнями та відстежувати прогрес мають бути у ability set QA Engineer. Все це відноситься швидше до Senior QA Engineer, ніж до Junior QA Engineer без досвіду роботи.

Якщо в розділі Manual QA ми говорили про основи програмування, то автоматизатору знадобиться саме впевнене володіння конкретною мовою. Зазвичай вибирають серед Java та Python, але це не межа. У тестуванні можна застосовувати такі мови, як JavaScript, C#, Ruby, PHP, SmashTest тощо.

Купуй Передплатуз Доступом До Всіх Курсів Та Сервісів

Методологія гнучкого розроблення є дуже важливою для тестувальника, оскільки він бере участь у виробничому циклі так само, як і розробники. Будь-який досвід в інших сферах може стати в пригоді як під час тестування, так і просто під час роботи з людьми. Мені відомо багато випадків, коли завдяки попередньому досвіду людину швидко забирали на проєкт. Фізика, охорона здоров’я, автомобільна промисловість тощо — такий досвід і знання здобути набагато складніше, ніж підготувати QA. Закінчував магістратуру у Київському національному університеті імені Шевченка за спеціальністю «Прикладна фізика», і треба було обирати, куди рухатися далі.

У підсумку я влаштувалася QA automation engineer у компанію SimCorp, де працюю вже повних 8 років. Загалом, це основні види робіт, які виконує QA automation engineer. Можна сказати одне – даний фахівець залучений в кожному етапі створення продукту. Завдяки цьому компанія продовжить розвивати свої філії за кордоном, створить нові продукти та вдосконалить якість навчання.

Якби хотілося б, щоб про лікарів чи пілотів говорили, що люди «після курсів» мають більше переваг, ніж вони, які вчили медицину роками. Коли знань у тій чи іншій доменній сфері немає, потрібно добре вивчити теорію, технічні аспекти, як-от відповіді сервери, якщо ми кажемо про API, запити, що надсилаються тощо. Великі проєкти мають включати як ручне, так і автоматизоване тестування. Інженер з ручного тестування створює та виконує тест-кейси. Тоді як інженер з автоматизації бере найпоширеніші тест-кейси та автоматизує їх.

Как Стать Qa-автоматизатором И Куда Идти Дальше?

Рідше зустрінеш тестувальника продуктивності (performance tester) і тестувальника безпеки (security tester), але є й інші. В реальному світі профі мають досвід роботи в декількох галузях одночасно. Слід також знати, що у стандарті ISO немає такого поняття, як “тестування”. В ньому зазначено лише, що є Quality Assurance та Quality Control.

  • Він використовує різноманітні програмні інструменти та технології для розробки тестових скриптів, виконання автоматизованих тестів та аналізу їхніх результатів.
  • Круто, коли компанія продуктова та можеш зрозуміти, що вона розробляє.
  • Навички критики (review) передбачають розуміння принципів об’єктивності, вміння давати оцінку та ставити правильні питання.
  • Automation QA використовує певну мову програмування та фреймворк для того, щоб створювати програми, які будуть проводити тестування продукту замість самого фахівця.

Quality Control — це ширша діяльність, спрямована на досягнення належної якості продукту. Quality Control Engineer вже може вносити пропозиції з покращення ПЗ. Наприклад, якщо є відгуки користувачів, або якщо в процесі виконання тестів Quality Control Engineer помічає, що щось могло б працювати краще. Список вимог до тестувальників може сильно змінюватися від компанії до компанії.

Що Має Знати Qa Engineer: Exhausting Abilities, Delicate Skills І Не Тільки

Git – це популярна система контролю версій, яка дозволяє вести історію розроблення проєкту з можливістю доступу до кожної збереженої версії. Одним із найвідоміших антагоністів Git є SVN — централізована система, на відміну від децентралізованої Git. CMM / CMMI – це набір методологій (моделей) удосконалення процесів розроблення ПЗ.

що повинен знати qa automation engineer

Та вже тоді відчував, що мені все ж бракує знань для карʼєрного розвитку. Багатьох початківців серед Java-автоматизаторів відлякує високий поріг входження (в порівнянні з JavaScript або Python). Втім, потреба докласти більше зусиль на старті компенсується ширшими можливостями в майбутньому. Але майте на увазі, що на певному етапі кар’єри однією мовою вам все одно не обійтися.

Потрібно визначити найважчу з них за допомогою ваг та двох зважувань. Перетворюємо список наведених вище технологій на туторіал. Щось на кшталт техогляду транспортного засобу. Звіти про помилки потім надсилаються розробникам, які відповідальні за подальше виправлення багів. Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби. Для входу в професію QA automation інженеру обов’язково потрібні exhausting expertise.

QA automation інженер  може отримувати на 50% більше, ніж тестувальник, який не пише автоматизацій, оскільки QA automation спеціалісти повинні мати навички розробки. Також на рівень заробітної плати впливає мова програмування / технології, наявність чи відсутність знань HTML, SQL, CSS. Наприклад, робота QA automation інженера зі знанням C# коштує дорожче, бо попит на таких спеціалістів високий. Робота програмістом вимагає довгого навчання практики та постійного вдосконалення своїх знань. Додатково потрібно володіти іноземними мовами (зокрема англійською).

Хоча легко знайдете задачі, де буквально треба написати з нуля, наприклад, вебсервер, що імітує потрібну поведінку бекенду (привіт, Python). Поняття QA automation можна розділити на два та пояснити окремо кожне. Абревіатура QA перекладається, як “забезпечення якості”. Іншими словами, це перелік дій спрямованих на оцінку якості продукту, а також на наявність проблем та вразливостей. Частинка automation означає, що тестування проходить в автоматичному режимі.

Користувацький Досвід (не Обов’язково, Але Дуже Зручно)

Таким чином значну частину перевірок виконують автотести. Для прикладу, автоматизатор пише програму, яка імітує DDOS-атаку на інтернет-магазин. За короткий час сайт отримує тисячі запитів, що збільшує навантаження на сервери до граничних значень. Виходить, після стандартних методик тестування в діло йдуть нестандартні. Така робота робить продукт кращим, а ще є досить творчою та цікавою. Реєструйся на безплатний марафон з тестування та заціни переваги цієї професії.

Не всі приходять в індустрію як Trainee, але найчастіше, претендент, не маючи комерційного досвіду, прагне здобути посаду вище, створюючи рекрутерам певні проблеми. Набір практичних навичок та вмінь – це те, що повинен мати у своєму арсеналі кожен QA-тестувальник. Звичайно, вимоги до кандидатів відрізняються qa automation engineer залежно від типу компанії та специфіки її роботи, але є базовий перелік для цієї посади. Розвивати кар’єру QA-інженера можна в багатьох напрямах. Існує безліч поглядів на те, які навички потрібні QA Engineer, але часто вони формуються на основі власного досвіду в певній компанії та сфері бізнесу.

Якщо це адміністративний напрямок, то це різні види менеджерів — це Team Lead, QA Lead, Test Lead і так далі. QA Engineer також може піти у бізнес-аналітики, оскільки хто, як не він, має досвід із роботи з вимогами до продукту, їх систематизації та перевірки. Одне з призначень тестування — це виявити дефекти у програмному забезпеченні й, звісно ж, виправити їх. Складність виправлення дефекту на різних етапах циклу розробки програмного забезпечення буде різною. Без знання мов програмування можна розпочинати кар’єру як мануальний тестувальник, і поряд з вивченням основ тестування освоювати мови програмування. Цей пункт у резюме може на 20-25% підняти очікувану зарплату та шанси отримати роботу порівняно з мануальним тестувальником із таким самим досвідом.

Це хороша база навіть для тих, хто мріє в майбутньому стати автоматизатором. Вартість навчання відіб’єш вже з першої зарплати. Мануальний тестувальник (Manual QA Engineer) ставить себе на місце звичайного юзера та самостійно проходить через усі етапи взаємодії з програмою. Тому в народі такого тестувальника називають «ручний», але ти так краще не кажи. Якщо QA Engineer хоче розвиватися в технічному напрямку, то він може перекваліфікуватися у розробники, оскільки QA Engineer часто має справу з програмним кодом. Інколи навіть вміє його читати (не на рівні розробника, але все одно може зрозуміти його).

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *